Hakkımızda

ŞİRKETİMİZ HAKKINDA

Volt Enerji ve Bilişim 2010 yılı Mayıs ayında kurulmuştur. Uzman mühendis kadrosuyla Türkiye Enerji Sektörü katılımcılarının yazılım, Serbest Tüketici ve İkili Anlaşma ihtiyaçlarına en doğru çözümleri sunmaktadır. Şirketimiz; enerji şirketlerinin tüm operasyon, portföy yönetimi ve risk süreçlerini yönetebildikleri ENXP yazılım ürünleri ve hizmetlerinin yanı sıra Türkiye’deki ilk yerli tezgah üstü piyasası olan OTC platformu ile ikili anlaşma ticaretinde de profesyonel altyapısı ve güçlü ekibi ile arge ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

VİZYON

Sektörde, Türkiye’nin bir numaralı enerji operasyon süreç yönetim yazılımı şirketi olmak, Hizmet ve ürün kalitesiyle piyasa aktörlerinin birinci tercihi olarak sürekliliği sağlamak, Müşteri ve çalışanlarımızın tatmin ve memnuniyetini sağlamak.

MİSYON

Faaliyette bulunduğumuz enerji bilişim sektöründe; bireye ve topluma saygılı, hukuka, ekonomik ve ahlaki ilkelere bağlı olarak, Volt müşterileri ve çalışanlarının beklentilerini en üst seviyede karşılamak.

YÖNETİMDEN MESAJ

Türkiye Enerji sektörü; son dönemde yapılan özelleştirmeler ve piyasa serbestleşmesi yolunda atılan kararlı adımlarla bulunduğu coğrafyanın ilgi odağı haline gelmiştir. Türkiye’nin enerji sektörü yapısına yakından bakıldığında, 2001 yılında Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun kurulmasıyla başlayan serbestleşme çalışmaları kapsamında elektrik piyasasının serbestleşmede öncü olmuş olduğu, piyasa açıklık oranı ve rekabetçi yapısıyla diğer enerji piyasalarından bir adım öne çıktığı gözlenmektedir. Piyasadaki gelişmelerle birlikte piyasada aktif bulunan piyasa katılımcılarının operasyon ve karar verme süreçlerini yönetebilecekleri ara çözümlere ihtiyaç duymalarıyla tetiklenen iş modelimiz, geçtiğimiz süre içinde pek çok piyasa katılımcısı tarafından benimsenerek artan bir ivmeyle kullanılmaya devam etmektedir. Güçlü teknik ekibimiz ve kesintisiz hizmet anlayışımız müşteri portföyümüze her geçen gün yeni piyasa aktörlerini katmamıza ve kendimizi sürekli olarak geliştirmemize olanak sağlamaktadır. Müşterilerimizin desteği bizi her gün bir adım daha ileriye taşımaktadır. Halihazırda müşterilerimize hizmet verdiğimiz ENXP ve OTC platformu sadece ürün ve hizmetlerimiz değil aynı zamanda iş modellerimizdir. Sürekli gelişen piyasada müşterilerimize kesintisiz hizmetle birlikte yeni iş modelleri ve inovatif projeler geliştirerek varlığımızı sürdürmeyi planlamaktayız.